Hydropiaskowanie

Hydropiaskowanie pod względem mechaniki działa tak samo jak piaskowanie. Jednakże wykorzystanie wody w tym procesie skutecznie ogranicza pylenie. Pozwala to więc na bezproblemowe i zgodne z przepisami wykorzystywanie np. piasku kwarcowego o którego szkodliwych właściwościach pisaliśmy wcześniej. Ograniczanie pylenia następuje poprzez zwiększenie masy kruszywa, powodując jego szybsze opadanie w strefie czyszczenia. Nie roznosi się po okolicy w postaci szkodliwego pyłu tworząc poważne zagrożenie. Hydropiaskowanie to także nie jest jeden termin na wszystko. Firma 3D INSTAL pracuje hydropiaskarką renomowanej firmy TORBO.

zalety hydropiaskowania:

  • pylenie podczas hydropiaskowania jest skutecznie ograniczone o 95%,
  • ilość wody natryskiwanej na powierzchnię czyszczoną jest minimalna (zależy od granulacji ścierniwa), dzięki czemu możemy piaskować nawet wewnątrz budynków,
  • mokry piasek wytwarza mniejsze tarcie, dzięki czemu żywotność węży piaskarskich i dysz jest wydłużona kilkukrotnie,
  • mamy bardzo duże możliwości regulacji strumienia (regulacja ciśnienia, ilości piasku, ilości dodatkowej wody, rodzaju dysz i typów kruszyw), dzięki czemu tym samym urządzeniem możemy wykonywać ciężkie prace anytkorozyjne i delikatne czyszczenie powierzchni zabytkowych.
  • Możemy również wykorzystać tą metodę w strefach EX czyli zagrożonych wybuchem.